Lajmet e reja

Taksa ndaj Serbisë mos te hiqet pa gjetjen e personave të...

Familjarët e të zhdukurve përkrahin taksën ndajë mallrave te Serbisë.Ka dy dekada që shteti i Serbisë bënë lojëra me familjarët e personave të zhdukurve...

``RADIO VIZIONI`` Podujevë

Miku juaj i vërtetë!

Adresa: Rruga: “Xhemajl Mustafa”, përballë ish Gërmisë

11000 Podujevë  – Kosovë

Tel: (+383) 044-292-483

Tel.Fix (+383) 038 571-888

EKONOMI

Prodhimet vendore në trend rritje, qytetarët vazhdojnë të paragjykojnë në cilësinë...

Kosova vazhdon të importojë mallra nga vendet fqinje, veçmas nga Serbia. Ndërsa në anën tjetër edhe konsumimi i produkteve vendore ende nuk është në...

SPORT

Konfirmohen vazot për shortin e eliminatoreve të Euro 2020 – ku...

Vazot për shortin e eliminatoreve për EURO 2020 tashmë janë konfirmuar, i cili do të mbahet në Dublin më 2 dhjetor. Kosova, e cila mund...

SHËNDETËSI

Sekretet e dëmshme që fsheh pula, nëse nuk e përgatisni siç...

Ka një milion gjëra të vogla për t’u shqetësuar kur përgatisni një drekë apo darkë mikpritëse, por ka një hap të vetëm që duhet...

Çfarë ndodhë me trupin tuaj nëse ecni çdo ditë!

Ecja është një ushtrim krejtësisht i lirë dhe i lehtë, që kërkon shumë pak përpjekje dhe përmirëson jo vetëm mirëqenien tuaj fizike, por edhe...

KULTURË

Kjo është arsyeja që fundjava zgjatë dy ditë

Dikur fundjava zgjaste vetëm 1 ditë: koha për të respektuar festat fetare. Por si është kaluar nga 1 në 2 ditë pushimi në javë? Rezervimi...

SHOWBIZ-FUN

Prapaskenat e koncertit të Rita Orës

Rita Ora i ka argëtuar mijëra njerëz që kanë dalë në qendër të Prishtinës për ta festuar përvjetorin e Pavarësisë së Kosovës. Për ditën kur...

VIDEO LAJME

video

Llapjani shëtit vajzën me helikopter për ditëlindje (Video)

Në ditëlindjen e njëmbëdhjetë të ditëlindjes së vajzës së tij Medinës, babai nga Podujeva ka vendosur që t’ia bëj asaj një dhuratë të veçantë. Faton...

TEKNOLOGJI

Inaugurohet në Taxhikistan diga më e lartë në botë

Taxhikistani inauguroi të premten digën më të lartë të botës në Rogun, të kërkuar nga autoritetet e këtij vendi të varfër të Azisë qendrore...