Nis takimi i kryeministrit Mustafa me Mogherinin

12

Kryeministri i Kosovës ka pritur në zyrën e tij në Qeveri shefen e politikës së jashtme të BE-së Federica Mogherini dhe Dimitris Avramopulos, Komisioner për Migracion, Punë të Brendshme dhe Shtetësi.

Mogherini është duke qëndruar në Kosovë pasi BE-ja dha lajmin se Kosova ka përmbushur të gjitha kriteret teknike për të udhëtuar pa viza në vendet e shengenit.

Pas takimit do të ketë konferencë në Qeverinë e Kosovës, ku para gazetarëve do të flas Mustafa dhe Mogerini