Kjo është skuadra e re e Alban Mehës

42

Mesfushori shqiptar i Konyasporit do të largohet nga skuadra turke në fund të sezonit, për të nisur një aventurë të re me ASl Nasr në Arabinë Saudite.

Alban Meha e ka vendosur të ardhmen e tij. Mesfushori shqiptar i Konyasporit do të largohet nga skuadra turke në fund të sezonit, për të nisur një aventurë të re me ASl Nasr në Arabinë Saudite.

Me 5 gola dhe 5 asiste gjatë këtij sezoni, Meha konsiderohet si një nga lojtarët më të rëndësishëm të skuadrës turke, por ai ka vendosur të nisë një eksperiencë të re, duke mos pranuar kontratën e re edhe pse drejtuesit e Konyaspor i premtuan rritje të ndjeshme page.