UEFA publikon oraret e Evropianit, ja në çfarë ore luan Shqipëria

90

Organizmi më i lartë i sportit europian UEFA ka publikuar oraret e ndeshjeve që do të luhen në Francë.

Vendi pritës do të hapë garën e madhe europiane ndaj Rumanisë me 10 qershor në orën 21:00.

Shqipëria luan ndeshjen e dytë të kompenticionit me Zvicrën në orën 15:00, shkruan Albeu.

Oraret e ndeshjeve të Europianit

E premte 10 qershor

21:00 (St-Denis): France v Romania – Group A

E shtunë, 11 qershor

15:00 (Lens): Albania v Switzerland – Group A

18:00 (Bordeaux): Wales v Slovakia – Group B

21:00 (Marseille): England v Russia – Group B

E diel, 12 qershor

15:00 (Paris): Turkey v Croatia – Group D

18:00 (Nice): Poland v Northern Ireland – Group C

21:00 (Lille): Germany v Ukraine – Group C

E hënë, 13 qershor

15:00 (Toulouse): Spain v Czech Republic – Group D

18:00 (St-Denis): Republic of Ireland v Sweden – Group E

21:00 (Lyon): Belgium v Italy – Group E

E martë, 14 qershor

18:00 (Bordeaux): Austria v Hungary – Group F

21:00 (St-Etienne): Portugal v Iceland – Group F

E mërkurë, 15 qershor

15:00 (Lille): Russia v Slovakia – Group B

18:00 (Paris): Romania v Switzerland – Group A

21:00 (Marseille): France v Albania – Group A

E enjte, 16 qershor

15:00 (Lens): England v Wales – Group B

18:00 (Lyon): Ukraine v Northern Ireland – Group C

21:00 (St-Denis): Germany v Poland – Group C

E premte , 17 qershor

15:00 (Toulouse): Italy v Sweden – Group E

18:00 (St-Etienne): Czech Republic v Croatia – Group D

21:00 (Nice): Spain v Turkey – Group D

E shtunë, 18 qershor

15:0 (Bordeaux): Belgium v Republic of Ireland – Group E

18:00 (Marseille): Iceland v Hungary – Group F

21:00 (Paris): Portugal v Austria – Group F

E diel, 19 qershor, ora 21:00

(Lille): Switzerland v France – Group A

(Lyon): Romania v Albania – Group A

E hënë, 20 qershor , ora 21:00

(St-Etienne): Slovakia v England – Group B

(Toulouse): Russia v Wales – Group B

E martë, 21 qershor

18:00 (Paris): Northern Ireland v Germany – Group C

18:00 (Marseille): Ukraine v Poland – Group C

21:00 (Bordeaux): Croatia v Spain – Group D

21:00 (Lens): Czech Republic v Turkey – Group D

E mërkurë, 22 qershor

18:00 (Lyon): Hungary v Portugal – Group F

18:00 (St-Denis): Iceland v Austria – Group F

21:00 (Nice): Sweden v Belgium – Group E

21:00 (Lille): Italy v Republic of Ireland – Group E