Humbi kontrollin, pasi tentoi t’i tejkalonte kamionët që lëviznin me shpejtësi (Video)

60

Në Victoria të Australisë, dy kamionë po lëviznin  krahas njëri-tjetrit, me shpejtësi mbi 100 km/m.

Papritmas, në anën e kamionit që ishte duke xhiruar ngjarjen, ka hyrë një makinë e bardhë, transmeton Telegrafi.

Siç shihet në video, makina ka lëvizur në gjysmërreth dhe më pas ka dalë nga rruga.

Për fat të mirë, kamionët kanë arritur në ulin shpejtësinë, në mënyrë që të mos përplasen me këtë veturë, që provoi t’i tejkalonte.