Shqipëria përfundon pjesën e parë në epërsi

53

Shqipëria ka përfunduar në epërsi pjesën e parë ndaj Rumanisë në ndeshjen e fundit të Grupit A në Euro 2016.

Armando Sadiku ka realizuar golin e parë dhe të historisë për kuqezinjtë. Ai shënoi në minutën e 43-të golin e parë të Shqipërisë në Europiane