Gazzetta dello Sport: Kështu kualifikohet Shqipëria (FOTO)

48

Shqipëria ka nevojë për një mrekulli, që të vazhdojë pjesëmarrjen në “Euro 2016”, shkruan e përditshmja sportive italiane “Gazzetta dello Sport”.

“Shqipërisë i nevojitet një mrekulli: janë tifozë me Italinë dhe kundër Portugalisë”, shkruan gazeta më e madhe sportive italiane, përcjell “Lajmi.net”.

“Rezultatet e djeshme ulin ndjeshëm shpresat e Shqipërisë për të kaluar në fazën tjetër si një prej 4 të tretave më të mira”, shtoi ajo.