Moti sot me diell, por merreni çadrën me vete

49

Temperatura sot në Kosovë do të jenë të larta – por gjatë orës 18:00 e më vonë pritet që të ketë reshje shiu.

Temperatura minimale ishte 16 gradë celsius, kurse ajo maksimale pritet të shkojë deri në 28 gradë celsius. Qytetet më të ngrohta do të jenë Prizreni dhe Gjakova.

Dita e hënë do të jetë më e freskët përdallim nga java e kaluar ku temperaturat maksimale shkuan deri në 35 gradë celsius./GazetaExpress/