LIVE: Arrin në 31 numri i të vdekurve dhe 147 të plagosurve nga shpërthimet në Stamboll (Video/Foto)

86

 

(plotesuar )Është rritur ndjeshëm numri i të vrarëve nga sulmi në Aeroportin e Stambollit, në natën e së martës.

Një zyrtar i lartë turk ka thënë se rreth 31 persona janë vrarë nga sulmet me bomba në aeroportin “Ataturk”.

Associated Press raporton, duke cituar zyrtarin turk, se grupi Shteti Islamik (ISIS) ka kryer sulmet në Stamboll.