Podujevë:Vetura godet Këmbësorin në trotuar ,ndërron jetë në QKUK

707

Një këmbsorë  ka gjetur vdekjen dhe një tjeter ka marrë lenime të renda në mesditën e ditës se sotme në Podujevë ,pasi qe është janë  goditur në trotuar nga një veture në lëvizje .Ngjarja ka ndodhur tek rrethi që të shpie për Kerpimeh  rreth  orës 11.20 minuta . Në Qendrën  Kryesore të Mjekësisë familje në Podujevë, mësuam se të lënduarit janë sjellë në gjendje të rend pas ndihmës së parë ata janë dërguar për QKUK për tretman. Daut Hoxha zëdhënës i Policisë së Kosovë, i tha radio vizionit se një minibus ka goditur dy këmbësor njëri ka nderuar jetë ndërsa një person tjetër ka marrë lëndime të rënda,drejtuesi i automjetit është arrestuar dhe në konsultim me prokurorin iu është shqiptuar masa e ndalesës për 48 orësh .Sipas burimeve tona personi i cili ka ndërruar jetë është i moshës rreth 70 vjeç, ndërsa që në këtë aksident janë lënduar lehtë  edhe dy udhëtarë në automjetet që kanë shkaktuar këtë aksident.

RADIO VIZIONI