Lajm i keq: Shtyhet votimi për liberalizimin e vizave për shkak të mos ratifikimit të demarkacionit

81

Tanja Fajon, reportuese për regjimin pa viza për Kosovën në Parlamentin Evropian dhe zv/presidente e Socialistëve dhe Demokratëve, i ka informuar deputetët evropianë të Komitetit LIBE se votimi për regjimin pa viza për Kosovën është shtyrë nga 12 korriku deri më 5 shtator.

gazetaekspress