Zyrtare: Superliga e Kosovës fillon me këto përballje dhe në këtë datë

43

Superliga e Kosovës në futboll do të fillojë me përballje shumë interesante. Ferronikeli-Besa është superndeshja që do të zhvillohet në javën e parë.

Prishtina e pret Llapin në ndeshjen hapëse. Ndeshjet e javës së parë zhvillohen me datë 20 dhe 21 gusht.

Të gjitha përballjet janë këto:

Gjilani – Trepça’89

Feronikeli – Besa

Ferizaj – Hajvalia

Drenica – Liria

Prishtina – Llapi

Trepça – Drita