Mediat Gjermane raportojnë për 6 persona të vrarë dhe dhjetëra të plagosur

168

Mediat lokale Gjermane kanë raportuar për 6 persona të vrarë dhe shume të tjerë të plagosur, numri i të cilëve ende nuk dihet pasi nuk ka ndonjë raport zyrtar sepse operacionet për kapjen e sulmuesve janë duke vazhduar, raporton SkyNews, transmeton Indeksonline.

Sipas policisë stafi i qëndresë tregtare aty ku filloj sulmi, janë ende brenda të fshehur. /Indeksonline/