FIFA: Dita historike për futbollin kosovar (Video/Foto)

42

Shtëpia më e madhe e futbollit në botë, FIFA ka postuar një dokumentar për shtetin e Kosovës duke i quajtur këto momente ditë historike, transmeton Indeksonline.

FIFA në dokumentar ka paraqitur pranimin e Kosovës në UEFA dhe FIFA, dhe deklaratat e futbollistëve dhe trajnerit të Kosovës, ku treguan për emocionet e mëdha pas pranimit në shtëpitë më të mëdhaja të futbollit.