Lëndohen shtatë persona në një aksident trafiku në Podujevë

276

Shtatë persona janë lënduar rend dhe lehtë në një aksident trafiku që ka ndodhur sot në udhëkryqin e rrugës “Skënderbeu” dhe “Hakif Zejnullahu “.Të lënduarit janë dërguar në Qendrën Kryesore të Mjekësisë familjare  n Podujevë,ku  5  të lënduar  më pas janë  dërguar për  trajtim në QKUK ,përderisa 2 janë duke u trajtuar në qendrën emergjente në Podujevë,ka deklaruar për radio Vizionin  Antigona Dibrani , Antigona Çitaku-Dibrani Shefe e Sektorit të Operativës ,stacioni në Podujevë. Ajo ka deklaruar se njësite Policore te trafikut regjional janë duke hetuar rastin .

RADIO VIZIONI

 

Foto nga arkiva