Këto janë grupet e Ligës së Kampionëve

39

Fillon hedhja e shortit për fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve.

Clarens Seedorf, Thierry Henry dhe Rud Van Nistelroy dhe Roberto Carlos së bashku me Ian Rush kanë bërë tërheqjen shortit.

Grupi C duket se është më i vështiri pasi Pep Guardiola si trajner i Manchester Cityt do të takohet me ish-skuadrën, Barelona. Në këtë grup gjendet edhe Borussia Moenchengladbach dhe Celtic.

Grupi A
PSG
Arsenal
Basel
Ludogorets

Grupi B
Benfica
Napoli
Dynamo Kiev
Besiktas

Grupi C
Barcelona
Machester City
Borussia Moenchengladbach
Celtic

Grupi D
Bayern Munich
Atletico Madrid
PSV
Rostov

Grupi E
CSKA Moska
Bayer Leverkusen
Tottenham Hotspurs
Monaco

Grupi F
Real Madrid
Borussia Dortmund
Sporting Lisbona
Legia Warsawa

Grupi G
Leicester City
Porto
Club Brugge
Kobenhagen

Grupi H
Juventus
Sevilla
Lyon
Dinamo Zagreb