Zyrtare: Cuadrado te Juventusi

24

Juan Cuadrado ka nënshkruar me Juventusin si huazim per 5 milionë euro me obligim blerje për 20 milionë.

Ai ka ardhur nga Chelsea ku kishte luajtur vetëm gjashtë muajë.

Edhe në sezonin e shkuar ai kishte luajtur si huazim në Juventus ku kishte fituar zemrat e tifozëve.Me ardhjen e Cuadrados mund të largohet Lichtsteiner i cili ka oferta nga Gjermania dhe Italia. /Telegrafi/