Flamuri i Kosovë valon në Vatikan (Foto)

26

Në ceremoninë zyrtare për shenjtërimin e Nënë Terezës, e cila po mbahet në Selinë e Shenjtë në Vatikan, janë parë flamuri i Kosovës dhe ai i Shqipërisë, njofton Klan Kosova.

Në ceremoninë e shenjtërimit të Nënë Terezës në Vatikan, po valëviten flamuri i Kosovës krah për krah me atë të Shqipërisë, shkruan Indeksonline.

Në mesin e flamujve të tjerë janë edhe ai i Brazilit, Venezuelës e Indisë./Indeksonline/