Aksident trafiku me dy të lenduar në Podujevë(VIDEO)

186

Dy persona kan marrë lendime lëndime të renda dhe të lehta në një aksident trafiku që ka ndodhur  sonte rrethë orës 19,00,në rrugën “Brigada “në Podujevë.Policia e Kosovës, ka dalur në vendin e ngjarjes dhe ka konfirmuar aksidentin.Sipas dëshmitarve një veturë e tipit  golf 2 ,në tejkalim e sipër ka goditur një veturë tjetër tipit BMW,me targa të Kosovës ,duke shkatuar aksident të rëndë.Policia e Kosovës. ka mbyllur njeren korsi të rrugës dhe është duke hetuar shkaqet e aksidnetit në fjalë .PO ashtu bëhet e ditur se të lenduarve iu ështe dhene ndihma e pare ne QKMF. radio  Vizioni