Arrestohet Ahmad Rahami, i dyshuar për vënien e bombave në New York

29

Policia amerikane ka arrestuar Ahmad Rahami, i cili dyshohet për vënien e bombave në Elizabeth të NewJersey dhe në Manhattan të Chelsea, raporton RT.

Raportohet se të paktën një polic është plagosur gjatë shkëmbimit të zjarrit me të dyshuarin, gjatë aksionit për kapjen e tij, transmeton Telegrafi.

Në vendin e ngjarjes ku është zhvilluar aksioni për kapjen e të dyshuarit, dyshohej se kishte mjete tjera shpërthyese dhe për këtë janë shfaqur edhe ekipet e deminimit. /Telegrafi/