Tre vjeçari Besim Kurtolli niset për shërim në Gjermani (VIDEO)

75

Përshëndetjet me vëllanë e sëmurë dhe prindërit që po u nisen për në Gjermani janë shumë të vështira për Eminën, Almondën, Erletën dhe Endritën, njofton Klan Kosova.

Katër motrat e trevjeçarit Besim Kurtolli që të hënën nga aeroporti “Adem Jashari”  u nis për  shërim po duan që ky të kthehet i shëruar.

E sa e kanë të madhe dhimbjen për më të voglin e familjes Kurtolli  ato edhe shpresat për shërimin e tij i kanë të mëdha.

Të njëjtën dëshirë e ka edhe motra tjetër e Besimit, Endrita.

Besimi  nga Majaci i Podujevës vuan nga një sëmundje tejet e rëndë e veshkave dhe mëlçisë.

Tre vjeçari nën shoqërimin e prindërve dhe mjekëve, me një aeroplan ambulantiv që erdhi nga Boni, u transferua në një spital gjerman pasi shërimi në Kosovë qe i pamundur.

Pas kësaj këngëtari Labinot Tahirti ka ndërmarr një aksion për grumbullimin e parave ku edhe ka grumbulluar për pak dit shumën prej 250 mijë eurove, mjete këto të mjaftueshme që Besim Kurtolli të shërohet në Gjermani. /KlanKosova/