Vetura godet këmbësoren për vdekje

128

Një grua ka vdekur si pasojë e goditjes nga vetura dhe një person rreth të 50-tave ka vdekur në banjo dhe Policia po e trajton si vdekje e dyshimtë.

Burime të KosovaLajm.net brenda Policisë së Kosovës, tregojnë se viktima është e gjinisë mashkull nga fshati Sekiraq dhe ishte zyrtarë në njëren nga ministritë e Qeverisë së Republikës së Kosovës. Prokurori është duke u marrë me rastin.

Gjatë orëve të fundit në Podujevë janë shënuar edhe një numër i madh i vjedhjeve dhe tentim vjedhjeve në fshatrat: Kunushec, Sallabajë, Shajkofc, Ballofc etj, njofton Policia e Kosovës përcjell KosovaLajm.net/

Lidhur me rastin e vdekjes së zyrtarit të Qeverisë së Republikës së Kosovës, Policia e Kosovës nesër ua përcjell raportin 24 orësh të gjitha medieve.