Ky është parashikimi i motit për vikend

46
Gjatë këtij vikendi do të mbajë mot me diell dhe me vranësira të shpërndara.

 

Nëpër ultësira do të ketë kushte për mjegull e cila vende-vende mund të jetë e dendur.

Temperaturat minimale do të lëvizin nga -16C deri -10 celsius, kurse maksimalet e ditës do të lëvizin ndërmjet -4 deri 1 C celsius.

Nga verilindja, do të fryjë erë nga verilindja e lehtë deri tek ajo mesatare.

Trashësia mesatare e borës në viset e ulëta u regjistrua nga 35-40 cm, kurse në viset malore nga 80-120 cm.