Alarm, aeroplani i linjës Londër-Oslo shpall emergjencën në 8 mijë metra lartësi (Foto)

36

Një aeroplan i “British Airways” ka lajmëruar për emergjencë në bord në një lartësi rreth 8 mijë metra, raoprton ‘The Sun’.

Sipas mediave britanike, aeroplani i pasagjerëve është nisur nga Londra me destinacion Oslon në Norvegji.

Nuk ka informacione të tjera rreth kësaj ngjarje.

Kujtojmë se ditën e djeshme Londra u trondit nga një sulm terrorist ku humbën jetën 5 persona dhe u plagosën 40 të tjerë.