Policia bastis një shtëpi në Podujevë, konfiskon një pushkë automatike

67

Në bazë të urdhëresës së lëshuar nga Gjykata Themelore në Prishtinë, njësitet e hetuesisë anë bastisur një shtëpi në Podujevë me ç’rsat kanë gjetur dhe konfiskuar një pushkë automatike, një karikator të zbrazët, 21 copë fishekë te cal.7.62 mm, një pushkë gjuetie punim dore dhe katër krehër te pushkës automatike.

Në raportin 24 orësh të PK thuhet se i dyshuari është intervistuar dhe me urdhër të prokurorit rasti shkon në procedurë të rregullt.