Vdes deputeti i njohur i LDK-së, Agim Kikaj

501
  • Lidhja Demokratike e Kosovës është shokuar pak ditë para zgjedhjeve. Deputeti i njohur i kësaj partie, Agim Kikaj ka vdekur papritmas.

Lajmin e ka konfirmuar një nga familjarët e të ndjerit. Mësohet se vdekja ka qenë e natyrshme.

Kikaj ka lindur më 10 shkurt 1963, dhe kishte të përfunduar Fakultetin Juridik dhe atë të Letërsisë dhe Gjuhës Shqipe.

Ishte pjesë e Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së, organit më të lartë të kësaj partie,dhe ish Krytar i komunes se Podujeves .