LAJMI I FUNDIT -Një 12 vjecare dyshohet se ka bërë vetëvrasje në Podujevë

618

 

Nje vajzë 12 vjecar dyshohet se ka bër ë vetëvrasje sonte rrethë orës 19.00 në Podujevë ,ngjarja ka ndodhur në rrugen “Ilir Konushefci”.Policia e Kosovës e ka ka konfirmuar rastin,zëdhensja e Policisë në Podujevë, Antigona Dibrani ka deklaruar radio Vizionit ,se informata në polici ka ardhur ne ora 19.08 ,familjarët e kanë dërguar në QKMF ,por aty është konstatuar se ajo ka ndrruar jetë .Rasti është konfirmaura edhe nga Dr Istref Plakolli ,mjekë kujdestar në QKMF .Prokurori ka dalur ne vendin e ngjarjes dhe policia e Kosoves është duke I bërë hetimet . .