Aksident trafiku në Lluzhan të Podujevës , katër persona të lënduar njëri nga ta i mitur

415

Katër persona janë lenduar lehtë dhe rend në një aksident trafiku që ka ndodhur sot në ora 14.13 minuta ne magjistralen Podujevë -Prishtinë, në fshatin Lluazhan të Podujevës.
Policia e Kosovës ka dalur në vendin e ngjarjes dhe ka konfirmuar aksidentin .Komandati i policise stacioni në Podujevë Bekim Bislimi, i deklaroi radio Vizionit se sot në fshatin Lluzhan ka ndodhur një aksidnet trafiku ku janë përfshirë tri vetura dy në levizje dhe në tjeter e parkuar ,si pasoje janë jenduar tre pesrona të moshes madhore dhe një fëmijë ,njëri nga të lenduarit ka marr lendime të renda dhe është duke u trajtuar në QKMF,ekipet e policisë janë në vendin e ngjarjes dhe janë duke zhvilluar hetimet .radiovizioni
(pamjet nga arkiva)