Në Doberdol të Podujevës ,policia i arreston dhe konfiskon një kallashnikov

80

Policia e Kosovës dje ka arrestuar tre persona pasi kishin penguar zyrtarët e KEDS-it, të cilët ishin duke bërë shkyçje të energjisë elektrike.

Gjatë kontrollit në shtëpinë e të dyshuarve është gjetur dhe konfiskuar një karikator i zbrazët i AK/47.

Me vendim të prokurorit të dyshuarit janë dërguar në mbajtje.

Ngjarja ka ndodhur në Dobërdol të Podujevës