Lajmi I fundit :Zjarri I madh në shtëpi banimi në Bradash të Podujevës,nuk ka të lënduar

1443

 

Një  zjarr I madh ka përfshirë sot rreth orës 15.00 një shtëpi banimi në fshatin Bradash në legjen “Spahjovit “,ekipet e zjarrfikësve dhe te policisë kanë dalur ne vendin e ngjarjes dhe kanë arritur ta shuajn zjarrin ,I cili kishte filluar  në një garazh të veturave dhe me pastaj është përhapur në të gjitha obektet e tjera ndihmese të shtëpise , me pas zjarri ka përfshirë edhe një pjesë të shtëpisë ,kështu ka njoftuar Milaim Ajvazi ,komandant I Brigadës së Zjarrfikësve në Podujevë. Nga zjarri fatmirsisht nuk është raportuar se ka të lenduar, ndersa bëhet e ditur se dëmet materjale jane të  mëdha .Radio Vizioni .