Zyrtare: Kompletohen grupet në Ligën e Kampionëve

12

Është tërhequr shorti për fazën e grupeve në Ligën e Kampionëve për sezonin 2017/18, shkruan IndeksOnline.

Të gjitha ekipet kanë mësuar grupet se ku do të bëjnë pjesë për këtë sezon që pritet të jetë i zjarrtë.

GRUPI A:

1/   Benfica

2/   Manchester United

3/   FC Basel

4/   CSKA Moska

GRUPI B:

1/   Bayern Munich

2/   Paris Saint Germain

3/   RSC Anderlecht

4/   Celtic FC

GRUPI C:

1/  Chelsea FC

2/  Atletico Madrid

3/  AS Roma

4/  Qarabag

GRUPI D:

1/   Juventus

2/   Barcelona

3/   Olimpyacos

4/   Sporting de Portugal

GRUPI E:

1/  Sparta Moskov

2/  Sevilla

3/  Liverpool FC

4/  NK Maribor

GRUPI F:

1/   Shakhtar Donetsk

2/   Manchester City

3/   SSC Napoli

4/   Feyenoord

GRUPI G:

1/   AS Monaco

2/   FC Porto

3/   Besiktas

4/   Leipzig

GRUPI H:

1/   Real Madrid

2/   Borussia Dortmund

3/   Tottenham Hotspur

4/   APOEL

——————————————————–

Vazoja e parë: Real Madrid, Bayern Munich, Juventus, Benfica, Chelsea, Shakhtar, Monaco dhe Sparta Moska.

Vazoja e dytë: Barcelona, Atletico Madrid, PSG-ja, Borussia Dortmund, Manchester City, Porto, Manchester United dhe Sevilla

Vazoja e tretë: Napoli, Tottenham, Basel, Olimpiakos, Anderlecht, Liverpool, Roma dhe Besiktas.

Vazoja e katërt: Celtic, CSKA, Qarabag, Sporting Lisbon, Apoel Nicosia, Feyenoord, Maribor dhe Leipzig.