Lajmi i fundit :Ndrron jetë i aksidentuari i dytë në fshatin Sibovc

136

Ka ndrruar jetë personi I dytë I aksidentuar më 22 Gusht në fshatin Sibovc të Podujevës, ai është Sadber (Sherif) Poduvorica 26 vjecar nga Podujevë .I nderi në diten kritike ishte ne furgonin taksi  duke shkuar në punë .Sadberi  nga 22 gushti ka qen në gjendje të rend dhe nuk ka mundur ti mbijetojë  plagëve të marra ne aksidentin e rend ne fshatin Sibovc ,ku kishte humbur jeten edhe 20 vjecari Asdren Salihu nga Podujeva.Familjarët per radio “Vizionin”  e kanë konfirmuar lajmin ,ndrersa varrimi i të ndjerit pritet te bëhet neser .