Shtie me armë zjarri, arrestohet një person në Podujevë

41

Një person gjatë ditës së djeshme ka shtënë me armë zjarri duke rrezikuar kështu edhe të pranishmit.

Sipas njoftimit të Policisë, i dyshuari nga Podujeva është arrestuar dhe i njëjti ka dorëzuar vullnetarisht pistoletën me një karikator e cila është konfiskuar

Pas, intervistimit , me urdhër të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje.

Podujevë, më 10.09.2017 13:45. Është arrestuar i dyshuari mashkull K/Shqiptar pasi që i njëjti dyshohet se ka shtënë me armë zjarri. I dyshuari ka dorëzuar vullnetarisht pistoletën me një karikator e cila është konfiskuar, ndërsa pas intervistimit me urdhër të prokurorit, i dyshuari është dërguar në mbajtje./Indeksonline/