Momenti i rënies së bombave, ja si u ndriçua mbrëmë qielli i Sirisë (Video)

31

SHBA, Britania e Madhe dhe Franca kanë bombarduar objektiva të shumta në Siri në një operacion herët në mëngjes që synojnë vendet e dyshuara të armëve kimike.

Sulmet janë në përgjigje të një sulmi të dyshuar kimik në qytetin sirian të Doumës javën e kaluar.