12

Familja Behrami nga Podujeva ka njoftuar sot se ka ndrruar jetë Bajrush Behrami ,i ndjeri tash e disa javë ka qen i shtrirë në QKUK. Bajrushi dha një kontribut të madh në rrugën për çlirimin nga pushtimi serb. Ai punoi e veproi në shumë fronte pune, para dhe gjatë luftës në Kosovë, punoi për çlirimin e saj, kurse pas luftës themeloi mediumin informativ, Radio Llapin.ish i burgosur politik dhe njeri i dashur për tëgjithë.radio VizioniNdrroi jetë themeluesi i radio Llapit Bajrush Behrami