Horoskopi 17 Nëntor 2022

Dashi

Ka një avantazh për t’u bashkuar me njerëz në një situatë sociale ose familjare. Roli juaj sot është të kapërceni boshllëqet e komunikimit. Jini të vetëdijshëm për detajet, por mos mendoni se duhet t’i bëni të gjitha vetë. Kjo është një kohë e mirë për të deleguar përgjegjësi. Jini të vetëdijshëm se kush është përgjegjës për një punë të caktuar sepse mund të përfundoni duke marrë plogështi për një punë që dikush tjetër supozohet të bëjë.

Demi

Qetësohuni dhe organizohuni përpara se t’ua shpërndani idetë të tjerëve. Kjo është e vërtetë kur bëhet fjalë për dashurinë dhe romancën. Sapo del kjo teme tensionohesh dhe shpërthen pa vend. Mblidheni veten dhe gjeni qendrën tuaj të ekuilibrit përpara se të veproni.

Binjakët

Ju keni arritur një periudhë kulmore të vitit në lidhje me dashurinë dhe romancën. Kjo është koha kur ëndrra juaj më në fund materializohet, ose e kuptoni se të gjitha përpjekjet tuaja janë dështime. Gjithçka varet nga mënyra se si keni luajtur letrat tuaja gjatë muajve të fundit. Ky është një nga ato momentet e llogarisë kur përballesh me realitetin.

Gaforrja

Emocionet e tua janë të forta dhe ndihesh mirë, por do e keni vështirë të shprehni ndjenjat tuaja të vërteta në mënyrën që dëshironi, veçanërisht kur bëhet fjalë për dashurinë dhe romancën. Ndoshta keni kaq shumë mendime saqë nuk dini si t’i zgjidhni ato, ose cilat të zbuloni dhe cilat të mbani të fshehura.

Luani

Çështjet e dashurisë dhe romancës duhet të shkojnë mirë, por përpiquni të mos e teproni. Kini kujdes të mos përfshiheni aq shumë në fantazinë e romancës sa të mos arrini të kujdeseni për detajet. Sot është një ditë e mirë për të forcuar themelet përpara se të filloni ndërtimin. Nëse keni filluar tashmë ndërtimin, mund t’ju duhet të qëndroni prapa dhe të merrni parasysh zonat në të cilat mund të nevojiten disa trarë mbështetës shtesë.

Virgjëresha

Kjo është një nga ato ditët kur rruga të degëzon në disa drejtime dhe ju duhet të vendosni se në cilën rrugë të shkoni. Kjo zakonisht nuk është e vështirë. Ju thjesht shkoni me rrjedhën. Por tani gjërat po rrjedhin në drejtime të shumta dhe ju duhet të kuptoni se në cilën rrugë të shkoni. Mos harroni se çfarëdo zgjedhje që bëni do të jetë e duhura.

Peshorja

Mos u habitni nëse ndjeni një nevojë reale për pak ajër të pastër. Aq sa ju pëlqen shoqëria e të tjerëve, duhet të keni kohë edhe për veten tuaj. Shihni nëse mund të punoni në një hapësirë ​​private ose thjesht mbyllni derën. Nëse ju duhet të qëndroni vetëm, hipni në makinë dhe shkoni diku ku ju pëlqen. Nervoziteti është një tregues më i mirë që po ju sinjalizon se duhet të largoheni nga turma.

Akrepi

Personi që është më i organizuar dhe i qëndrueshëm do të fitojë garën, ndaj le të jeni ju, Akrep. Kini kujdes megjithatë. Njerëz të tjerë mund të përpiqen t’ju shpërqendrojnë nga puna juaj. Mund të jeni në mes të një projekti të rëndësishëm dhe të vendosni të bëni një pushim, por mund të bjerë zilja e telefonit dhe befas jeni bllokuar pa shpëtim. Pushimi që shpresonit se do të zgjaste jo më shumë se pesë minuta është kthyer në një kaos.

Shigjetar

Truri juaj po gumëzhin me shpejtësi të lartë. Dikujt tjetër do t’i merrej mendja duke u përpjekur të përpunonte qoftë edhe një pjesë të vogël të gjërave që ju filtrojnë në kokën tuaj brenda një dite. Çelësi për ju është të mos flisni çdo mendim me zë të lartë. Njerëzit duan të dëgjojnë vendimin tuaj përfundimtar, jo procesin që keni kaluar për ta arritur atë. Ju do t’i kurseni të gjithëve shumë kohë nëse e bëni këtë.

Bricjapi

Mund ta keni të vështirë të lidheni me njerëzit në situata sociale. Ndoshta ju jeni të frustruar duke dëgjuar të njëjtat biseda të cekëta pa pushim. Ndërsa ju duhet të shoqëroheni (madje edhe virtualisht) me njerëz të ndryshëm, gjithçka që mund të mendoni është se sa mirë do të ishte nëse do të mund të qëndronit vetëm para televizorit. Plani juaj më i mirë është të shmangni situatat që e dini se nuk do t’ju pëlqejnë. Nuk ka kuptim të torturosh veten.

Ujori

Gjërat me siguri kanë ecur mirë së fundmi në sektorin e dashurisë dhe romancës. Ju zbuloni se komunikimi është përmirësuar dhe shakatë e mprehta janë gjallëruese dhe edukative. Sot mund të ketë një përplasje në radar. Ju mund të keni qenë aq të zënë sa nuk keni arritur të kujdeseni për detajet dhe të bëni punën aktuale të nevojshme për t’i bërë gjërat të ecin pa probleme.

Peshqit

Ju mund të ndiheni mirë emocionalisht, por për fat të keq njerëzit përreth jush nuk duket se e ndajnë këtë ndjenjë. Instinkti juaj i parë mund të jetë të sakrifikoni veten në mënyrë që t’ia lehtësoni rrugën të tjerëve. Mos harroni se njerëzit e tjerë duhet të mësojnë se si t’i bëjnë gjërat vetë. Nëse dikush është në humor të keq, le të jetë në humor të keq. Mund të jetë më mirë ta kaloni ditën vetëm. /tvklan.al