Lexoni horoskopin e letrave Tarot

Mësoni se çfarë rezervon për ju leximi i përditshëm i kartave tarot të shenjës suaj të zodiakut të mërkurën, 17 nëntor 2022.

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Karta e tarotit: Pesë shpata, e kundërt

Përfundimisht, planet e njerëzve prishen dhe ata lodhen duke u përpjekur t’ju bëjnë të ndiheni të mjerë ose fajtorë që jeni të lumtur. E vërteta është se disa individë do të gjejnë gjithmonë një re të errët në vend të një rreshti argjendi. Bëhuni vetëm ju, Dashi, dhe mos u bëni një nga Debbie downers të jetës.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Karta tarot: Kalorësi i Shpatave, i kundërt

Në këtë moment, hezitimi mund të jetë një gjë e mirë. Ju nuk dëshironi të nxitoni në një situatë vetëm për t’u penduar për gjërat më vonë. Në jetë, një pauzë e shkurtër mund të jetë e mirë. Kjo ju jep një shans për të gjetur qartësinë e mendjes dhe për të rifituar fokusin tuaj.

Binjakët (21 maj – 20 qershor)

Karta tarot: Tetë shpata

Ju vetëm mendoni se jeni në kurth, Binjakë. Ju mund të dilni nga një situatë, dhe megjithëse gjërat janë të zymta tani, ka gjithmonë një dritare për t’u shpëtuar. Hapi sytë për ta parë.

Gaforrja (21 qershor – 22 korrik)

Karta tarot: Tre nga Pentakula, të kundërta

Mund të investoni në një projekt vetëm për t’u larguar me duar bosh. Ju do të dëshironi të jeni të kujdesshëm se ku i vendosni paratë tuaja dhe sa kohë i dhuroni dramës së një personi. Monitoroni energjinë tuaj me kujdes për të shmangur vampirët e energjisë.

Luani (23 korrik – 22 gusht)

Karta tarot: Mbretëresha e Shpatave

Ndjenja juaj e humorit mund t’ju ndihmojë të kapërceni një kujtim tragjik që ndihet i vështirë për të kaluar përtej. Mund të mos ju pëlqejë ajo që po përjetoni në këtë moment, por mund ta kaloni atë me pak guxim dhe optimizëm.

Virgjëresha (23 gusht – 22 shtator)

Karta tarot: Njeriu i varur, i kundërt

Ju keni mbaruar duke pritur që të tjerët të bëjnë një ndryshim në jetën e tyre. Nëse njerëzit mbeten të mbërthyer në situatën e tyre, ju takon juve të hiqni veten nga drama dhe të bëheni personi që e dini se jeni i destinuar të bëheni.

Peshorja (23 shtator – 22 tetor)

Karta tarot: Qëndrueshmëri

Nuk keni tendencë t’i mendoni shumë gjërat, por kur i bëni nuk është e lehtë të ndaloni. Sot, përpiquni të gjeni një shmangie nga shqetësimi. Nuk do të ndryshojë asgjë të përsiatni shumë gjatë për një problem që nuk mund ta zgjidhni. Kërkoni zgjidhje ose vazhdoni.

Akrepi (23 tetor – 21 nëntor)
Karta tarot: Budallai

Ju keni nxituar aq shpejt sa nuk arrini të dëgjoni këshillat që ju jepen nga një mik. Jepini vetes një moment për të marrë frymë dhe dëgjoni mençurinë e ndarë me kaq bujari me ju. Nuk duhet të shqetësoheni se do të humbni kohë, por mund të pendoheni që nuk keni dëgjuar atë që të tjerët duhet të ndajnë.

Shigjetari (22 nëntor – 21 dhjetor)

Karta tarot: Dy nga shpatat

Ka vendime të mëdha që vijnë për ju, kështu që është normale të shkoni përpara dhe me radhë se cila është alternativa juaj më e mirë. Dëgjoni zemrën tuaj dhe mund të zbuloni se mund të zgjidhni pa hezitim më shumë.

Bricjapi (22 dhjetor – 19 janar)

Karta tarot: Kryepriftëresha

Intuita juaj amtare është në vend. Ju keni një aftësi të natyrshme për t’u kujdesur dhe mund të dalloni kur një person ka nevojë për mbështetjen tuaj të dashur. Ju po bëni mirë duke qenë aty për një mik kur ata kanë më shumë nevojë për ju.

Ujori (20 janar – 18 shkurt)

Karta tarot: Ace e Pentacles

Ju e keni këtë. Jeni në një vend ku e dini se çfarë dëshironi dhe jeni gati të jepni gjithçka. Ju keni hedhur themelet dhe keni një vizion solid për të ardhmen.

Peshqit (19 shkurt – 20 mars)

Karta tarot: Kulla, e kundërt

Një problem që mendonit se do të kërkonte shumë kohë për ta zgjidhur është larguar më shpejt nga sa e imagjinonit. Ky është një lajm i mirë për ju, Peshqit. Ju jeni në të qartë!