Sulmohet seksualisht nga tre persona një e mitur në Podujevë

Një e mitur në Podujevë ka raportuar në Polici se është sulmuar seksualisht nga tre persona. Rasti ka ndodhur më 2 nëntor, raporton Express.

Përmes raportit 24 orësh, Policia ka bërë me dije se është njoftuar prokurori për të mitur dhe zyrtari i Qendrës për Punë Sociale.

“SULM SEKSUAL-Podujevë 02.11.2022 – 13:00Me 18.11.2022 viktima femër kosovare e mitur ka raportuar se është sulmuar seksualisht nga tre persona të dyshuar. Është njoftuar prokurori për të mitur dhe zyrtari i Qendrës për Punë Sociale. Rasti është duke u hetuar”, thuhet në raport.