Horoskopi 1 Dhjetor 2022

Dashi

Shpenzimet gjatë një ose dy javëve të fundit mund t’ju bëjnë të ndiheni më pak të sigurt për situatën tuaj të parave. Ndoshta i keni dhënë para hua një shoku dhe dyshoni se ndoshta nuk t’i kthen kurrë. Ose keni blerë disa gjëra për të cilat tani jeni penduar. Korrigjoni situatën nëse mundeni. Nëse nuk mundeni, thjesht mësoni nga përvoja dhe lëreni pas vetes.

Demi

Ambicia dhe vullneti për të pasur sukses mund të jenë në luftë me ndjenjat tuaja sot. Ndoshta ju keni punuar aq shumë sa nuk po i kushtoni vëmendje të mjaftueshme miqve dhe familjes – dhe atyre u mungoni. Fëmijët mund të jenë shumë në mendjen tuaj. Ndoshta dyshoni në aftësinë tuaj për të përmbushur përgjegjësitë tuaja. Jini objektivë kur merrni parasysh situatën. Mos lejoni që emocionet t’ju mundin.

Binjakët

Sot, mund të vendosni të largoheni nga realiteti. Ndoshta jeni të lodhur ose nuk keni një humor të mirë dhe dëshironi vetëm të lexoni një libër. Të gjithë kanë nevojë për pak vetmi herë pas here. Shqetësimi i vetëm këtu është se nëse qëndroni shumë të izoluar, mund të humbisni një komunikim të rëndësishëm. Rezistojini tundimit për të fikur telefonin!

Gaforrja

Një grindje për paratë mund të ndërhyjë në një miqësi sot. Ndoshta dikush nuk ka shlyer një kredi dhe huadhënësi tani ka nevojë për të. Ndoshta një anëtar i familjes suaj nuk është në gjendje të paguajë pjesën e tij të faturave. Mos lejoni që të tërhiqeni në grindje apo akuza. Punoni diçka me shokun tuaj nëse është e mundur. Nuk ia vlen të hidhni një miqësi dhe të lini një boshllëk në jetën tuaj për para.

Luani

Studimet shpirtërore dhe metafizike mund t’ju marrin shumë kohë sot. Ju mund të dëshironi të gërmoni në fetë kryesore të botës ose të përpiqeni ta arrini atë përmes veprave rreth spiritualizmit ose okultizmit. Nëse dëshironi, kjo është dita për ta bërë këtë, sepse përqendrimi juaj është shumë i fortë, megjithëse do të jetë e nevojshme të bëni shumë pauza!

Virgjëresha

 Ju mund të dëshironi një pushim sot dhe të mendoni për një udhëtim në të ardhmen. Mendja juaj mund të udhëtojë në vende shpirtërore si India, Egjipti, Izraeli ose Irlanda dhe mund të pyesni veten se si do ndiheshit nëse do ndodheshit në këto vende të shenjta.  Nuk janë vetëm ëndrra, ju mund të realizoni këtë udhëtim.

Peshorja

Dikush që e njihni për një kohë të gjatë mund të largohet nga jeta juaj. Ai ose ajo mund të zhvendoset në një gjendje të largët. Ndoshta do të qëndroni në kontakt me telefon ose email, por nuk do të jetë kurrë njësoj, të paktën jo për një kohë të gjatë. Do të ndiheni më mirë nëse takoni disa njerëz të rinj. Ata do të vijnë në rrugën tuaj sot, ndoshta përmes aktiviteteve të grupit humanitar.

Akrepi

Mund të ketë një tension mes jush dhe partnerit tuaj romantik që mund t’ju bëjë të ndiheni paksa të dëshpëruar. Çelësi për ta rregulluar këtë është komunikimi i sinqertë. Mos harroni se i sinqertë nuk do të thotë domosdoshmërisht brutal. Konfrontimet tani vetëm mund ta zgjerojnë përçarjen. Tregojini partnerit se si ndiheni, por mos e fajësoni për asgjë. Deri në fund të ditës, gjithçka duhet të jetë mirë.

Shigjetari

Sot bioritmet tuaja mund të jenë paksa të ulëta, kështu që nuk ka gjasa të ndiheni shumë të shoqërueshëm. Ju keni më shumë gjasa të merreni me projektet tuaja dhe të shkëputeni nga realiteti. Kjo është gjë e mirë, por kujdes, mos e izoloni veten aq shumë sa të mos keni kontakte me njeri. Kjo mund të bëjë një ndryshim të madh në mënyrën se si ndiheni!

Bricjapi

Një tërheqje elektrizuese ndaj dikujt që sapo keni takuar mund të bëjë që mendja juaj të ndalet te seksi dhe romanca sot. Nëse mundeni, organizoni një mbrëmje romantike me një partner dashurie. Nëse kjo nuk është e mundur, shikoni një film që ju shkakton lot. Filmat mund të jenë me interes të veçantë për ju sot.

Ujori

Anëtarët e familjes mund të mërziten për ngjarje të ndryshme zhgënjyese në jetën e tyre dhe këto gjendje shpirtërore mund të përhapen tek ju. Sot do të ishte mirë t’i lini të qetë për t’i zgjidhur gjërat në mënyrën e tyre. Shfrytëzojeni këtë mundësi për t’u kujdesur për disa nga shqetësimet tuaja që mund t’i keni krijuar.

Peshqit

Fjalët e pambrojtura nga ana e një personi të ri mund të çojnë në mërzitje. Nëse fjalët ju drejtohen, mos i merrni seriozisht. Personi nuk di shumë. Nëse fjalët i drejtohen dikujt tjetër, mos u tundoni të sulmoni personin që i tha ato. Korrigjojeni atë me butësi. Sido që të jetë mbani përbrenda çdo gjë që ndjeni e mendoni, por mos harroni. Nuk ia vlen stresi. /tvklan.al