Horoskopi 2 Dhjetor

Dashi

Do të merrni paqe mendore me bekimet e një personi të shenjtë. Dikush të cilit i besoni nuk do t’ju tregojë të gjithë të vërtetën. Aftësia juaj për të bindur të tjerët do t’ju ndihmojë në zgjidhjen e problemeve. Kini mirëkuptim me partnerin, përndryshe mund të keni probleme. Përvetësimi i njohurive dhe aftësive shtesë do të jetë i dobishëm. Bashkëshorti do t’ju vlerësojë.

Demi

Qëndroni larg situatave që mund t’ju bëjnë të prekshëm emocionalisht. Për financat mund të diskutoni me bashkëshortin. Lëreni të kaluarën pas dhe prisni kohë të ndritshme dhe të lumtura përpara. Përpjekjet tuaja do të jenë të frytshme. Do të përjetoni bukurinë e dashurisë. Shkoni pas mundësive që ju vijnë. Mund të planifikoni të takoni miqtë tuaj të vjetër në kohën e lirë. Jeta në çift do jetë e mrekullueshme.

Binjakët

Mos ndërhyni në çështjet e gruas suaj, pasi kjo mund të shkaktojë zemërimin e saj. Keni mundësi për fitim monetar në mbrëmje. Mundohuni më shumë, këtë herë do të jeni më me fat. Mund të merrni komplimente në punë. Do të jeni plot me ide të mira. Do të përjetoni diçka të pazakontë në jetën tuaj martesore.

Gaforrja

Lëvizja e Hënës te Peshqit do ju bëjë të ndiheni të shqetësuar dhe të mërzitur. Mund të përballeni me probleme financiare. Ju dëshironi të largoheni nga përgjegjësitë dhe të kaloni pak kohë cilësore me të dashurit tuaj. Është dita perfekte për të thyer rutinën e përditshme dhe për të shijuar ditën me njerëzit e afërt. Bëni një plan për mbrëmjen për ta bërë atë romantike. Një koleg i vjetër mund t’ju ndihmojë në përfundimin e detyrave në kohë.

Luani

Kontrolloni emocionet tuaja ose përndryshe mund të ndikojë në gjendjen tuaj shëndetësore. Gjendja juaj financiare do përmirësohet. Udhëtimi është në letra. Ju mund të vizitoni të afërmit për t’u çlodhur nga programi ditor. Pas një kohe të gjatë do të takoni një nga miqtë tuaj të ngushtë. Shmangni marrjen e ndonjë vendimi të rëndësishëm biznesi. Mbrëmja do të jetë periudha më e mirë në jetën tuaj me bashkëshortin. Praktikoni meditimin. Kjo do t’ju ndihmojë të përballeni me ndikimet negative.

Virgjëresha

Do jeni aktiv në planin social. Do të arrini miqtë e vjetër, do të kaloni kohë me anëtarët e familjes tuaj që nuk i keni vizituar prej kohësh. Do të keni gëzim në fund të ditës. Rritja e shpenzimeve do ju shqetësojë mendërisht. Bashkëshorti juaj mund të zemërohet me ju për qëndrimin tuaj neglizhencë. Debati i panevojshëm me dikë të afërt do ju prishë humorin. Fqinjët do të interesohen të dinë çështjet tuaja personale. Një ditë e dobishme për ju pasi ju presin mundësi të mira.

Peshorja

Ka të ngjarë të merrni mbështetjen e disa njerëzve me shumë ndikim. Ka të ngjarë të përballeni me vështirësi financiare për shkak të shpenzimeve tuaja të tepërta në të kaluarën. Por, askush nuk do t’ju ndihmojë financiarisht. Anëtarët e familjes suaj do t’ju shtrijnë një dorë ndihme në kohë nevoje. Shumë njerëz në vendin tuaj të punës do t’ju lavdërojnë për punën tuaj të palodhur dhe vendosmërinë e fortë. Bashkëshorti juaj mund të përballet me vështirësi për të shprehur ndjenjat e tij/saj përpara jush.

Akrepi

Kënaqësi dhe kënaqësi e madhe për ju, ndërsa keni vendosur të shijoni jetën tuaj në nivelin më të plotë. Ka të ngjarë të keni fitime të mira në biznesin tuaj për shkak të ndihmës nga të afërmit tuaj. Aktivitetet me miqtë do të jenë të këndshme, por mos dilni vullnetarisht për të shpenzuar nga xhepi. Ka të ngjarë të fitoni në vendin tuaj të punës për shkak të punës tuaj të palodhur. Do të keni kohë të lirë në mbrëmje për ta shijuar me familjen tuaj. Do të kaloni një ditë të paharrueshme me bashkëshortin.

Shigjetari

Do të lehtësoheni nga tensionet dhe sforcimet e jetës që keni përjetuar prej kohësh. Është koha e duhur për të ndryshuar stilin e jetës tuaj për t’i mbajtur ato përgjithmonë larg. Në fillim të ditës mund të pësoni ndonjë humbje financiare që mund t’ju prishë gjithë ditën. Punoni shumë për mirëqenien e familjes suaj. Veprimet tuaja duhet të diktohen nga dashuria dhe vizioni pozitiv dhe jo nga lakmia. Prania juaj e bën këtë botë një vend të denjë për të qenë për të dashurit tuaj. Ata që lidhen me artin dhe teatrin do të gjejnë disa mundësi të reja për të dhënë më të mirën e tyre krijuese. Ju duhet të kujdeseni më shumë për bagazhin tuaj nëse jeni duke udhëtuar. Ju mund të merrni një surprizë të mahnitshme për kënaqësitë tuaja martesore.

Bricjapi

Bëni jetën tuaj më sublime për të shijuar madhështinë më të pasur të jetës së pafund. Mungesa e shqetësimit është hapi i parë në këtë drejtim. Nuk e kuptoni rëndësinë e parave në jetë, por do ta kuptoni rëndësinë e tyre pasi do të keni nevojë për financa, por nuk do të keni mjaftueshëm për të realizuar. Kaloni disa momente relaksi me familjarët. Një ditë jo shumë e mirë nga romanca pasi nuk jeni në gjendje të gjeni dashurinë e vërtetë. Armiqtë në punë mund të bëhen miq me ju vetëm për shkak të një vepre të vetme të mirë. Mes jetës tuaj të ngarkuar, do të keni kohë të mjaftueshme për veten tuaj dhe do të jeni në gjendje të bëni gjërat tuaja të preferuara. Shëndeti i ulët i bashkëshortit mund të bëhet pengesë në punën tuaj, por do ia dilni.

Ujori

Bëjeni jetën tuaj më sublime për të shijuar madhështinë më të pasur të jetës së pafund. Mungesa e shqetësimit është hapi i parë në këtë drejtim. Udhëtimi do të jetë i ethshëm dhe stresues, por financiarisht i dobishëm. Mbrëmjet me miqtë do të jenë shumë argëtuese dhe të mbushura me kënaqësi. Një mesazh surprizë do t’ju japë qetësi. Do të jeni në një pozicion të fortë për të krijuar një ekip dhe për të punuar drejt një qëllimi kolektiv. Së bashku me të tjerët, do të jeni në gjendje t’i kushtoni vetes pak kohë cilësore. Edhe pse askush nuk preferon t’i japë hua ose t’i japë paratë e tij askujt, por ju do të ndiheni të lehtësuar duke i dhënë paratë tuaja një personi në nevojë. Ditë e mirë për të komunikuar me njerëz që rrallë i takoni.

Peshqit

Çiftet e martuara mund të duhet të shpenzojnë shumë para për edukimin e fëmijëve të tyre. Mund të jeni të mërzitur për shkak të kushteve mbizotëruese në shtëpi. Do të merrni projekte të reja që do të sjellin prosperitet për të gjithë familjen. Ju mund t’i kushtoni vetes kohë nga orari juaj i ngjeshur dhe të dilni me partnerin tuaj të jetës. Megjithatë, mund të ketë konflikte të vogla mes jush gjatë kësaj kohe. Jini optimist dhe shikoni anën më të ndritshme. Pritjet tuaja të sigurta hapin derën për realizimin e shpresave dhe dëshirave tuaja. Do të keni probleme serioze me të dashurin nëse diktoni se çfarë të bëni. Mbështetja nga të moshuarit si dhe nga kolegët në vendin e punës ngre moralin tuaj.

/GazetaSinjali/