Horoskopi 9 Dhjetor 2022

Dashi

Ju po ndiheni veçanërisht të dashur, tërheqës dhe romantik. Romanet dhe filmat romantikë mund të duken veçanërisht tërheqës. Nëse jeni aktualisht i përfshirë, ndoshta do të merrni shumë vëmendje nga bashkëshorti juaj. Nëse jo, prisni të merrni shikime admiruese nga ata që ju rrethojnë, përfshirë të huajt! Mund të bëni një takim me dikë, por kujdesuni ta njihni këtë person përpara se të krijoni emocione.

Demi

Një nivel i rritur i imagjinatës mund t’ju bëjë të ndiheni më kreativë dhe artistikë. Ju mund të dëshironi ta kanalizoni këtë energji në të shkruar ose pikturuar. Ka të ngjarë të jeni  të përshtatur me mendimet dhe ndjenjat e të tjerëve, veçanërisht me familjen.

Binjakët

Një fqinj tërheqës mund të bëhet mik me ju. Një grup me të cilin jeni i lidhur mund të shprehë qëllime shumë të idealizuara. Këto synime ka të ngjarë të jenë të admirueshme, por mund të mos jenë edhe aq realiste. Mbajeni këtë në mendje përpara se të kryeni ndonjë veprim. Ju duhen më shumë fakte përpara se të vazhdoni.

Gaforrja

Ëndrrat për një karrierë të re mund t’ju mbushin mendjen sot, ndoshta për shkak të stresit të tepërt në karrierën tuaj aktuale. Ju madje mund të mendoni të bëheni një yll filmi! Shkoni për ëndrrën tuaj nëse mendoni se është ajo që dëshironi. Mos harroni se çdo ndërmarrje që fiton para, pavarësisht sa krijuese, është ende një biznes. Përdorni talentin tuaj natyror të biznesit për të gjetur atë që duhet të dini.

Luani

Qëllimet shpirtërore mund të jenë në krye të listës suaj prioritare tani. Ju mund të kërkoni seminare metafizike në internet ose seminare meditimi, ndoshta që zhvillohen në një shtet të largët ose në një vend të huaj. Ka të ngjarë ta keni të vështirë të merrni një vendim për ndonjë opsion tani. Çfarëdo që të mendoni, sigurohuni që t’i dini të gjitha faktet përpara se të bëni një zgjedhje të çfarëdo lloji.

Virgjëresha

Ëndrrat e bukura mund të ndezin imagjinatën tuaj dhe të nxisin aftësitë tuaja artistike. Ju mund të mësoni shumë për veten dhe çdo gjë që ju ka kufizuar. Shkruani çdo gjë që ju vjen në mënyrë që të mund të punoni me të më vonë, por mos u përpiqni ta kuptoni sot.

Peshorja

Sot mund të vijë një mik i ri. Me siguri do t’ju pëlqejë shumë ky person. Ai ose ajo ndoshta ndan shumë nga interesat tuaja. Mund të bëheni miq të ngushtë. E keqja është se nuk ka gjasa të shihni askënd ashtu siç është në të vërtetë. Kur ta takoni këtë person, përpiquni të shihni personin e vërtetë pas maskës dhe pranojini ashtu siç është.

Akrepi

Nëse keni menduar për një ndryshim pune apo edhe një karrierë të re, një ndërveprim i rastësishëm mund të ofrojë mundësinë. Sidoqoftë, Akrepi, mbani mend: “Nëse diçka duket shumë e mirë për të qenë e vërtetë, ndoshta është”. Merrni parasysh të gjitha aspektet para se të angazhoheni ose të emocionoheni shumë për këtë. Nëse ende dëshironi të ndiqni mundësinë, vazhdoni.

Shigjetari

Një udhëtim në një vend të largët mund të jetë në mendjen tuaj, megjithëse mund të mos e arrini për një kohë të gjatë. Njohuria është e rëndësishme për ju, dhe ju mund të jeni kureshtar i pangopur. Kjo ka të ngjarë të jetë një nga ato ditë. Një mik ose i dashur mund të sjellë disa informacione të reja që ndezin kureshtjen tuaj, ndoshta diçka që lidhet me astrologjinë ose okultizmin. Ju do të dëshironi ta ndiqni atë.

Bricjapi

Dëshira për të zbukuruar shtëpinë tuaj do jetë e madhe sot. Ndoshta ju jeni duke pritur vizitorë të ardhshëm ose mysafirë të shtëpisë dhe dëshironi të lini një përshtypje të mirë. Ju mund të ecni nëpër dyqanet antike në internet duke kërkuar gjëra të mira. Mund të vendosni synimet tuaja për të bërë diçka pak më ambicioze sesa keni planifikuar fillimisht. Kënaquni, por kini kujdes, mos e lodhni veten.

Ujori

Mund të vijë një fqinj i ri për të cilin ndiheni veçanërisht të tërhequr. Ju mund të keni shpresa të mëdha për një miqësi me këtë person. Ai ose ajo mund të duket veçanërisht i pëlqyeshëm dhe të ndajnë shumë nga interesat tuaja, dhe kjo mund të duket pothuajse shumë e përsosur. Megjithatë, ju jeni vetëm në disponimin për të idealizuar marrëdhënie të reja, ndaj mos u emociononi shumë derisa ta njihni më mirë këtë person.

Peshqit

Sot mund të ndiheni veçanërisht të shoqërueshëm. Ndoshta ka ndonjë festë virtuale në të cilën dëshironi të jeni të ftuar. Ju mund të dëgjoni disa lajme të mira, por gjithçka që dëgjoni bazohet në fakte. Nëse mundeni, shkoni te dikush që njihni mirë dhe mësoni prej tij. /tvklan.al