Nis takimi i Kurtit me kancelarin austriak, pritet me ceremoni shtetërore

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, është pritur me ceremoni shtetërore nga Kancelari Federal austriak, Karl Nehammer.

Pas takimit, i pari i Qeverisë së Kosovës dhe kancelari austriak do të mbajnë një konferencë për media nga ora 13:30.

Deri më tani nuk është bërë i ditur qëllimi i vizitës së Kurtit në Austri.