Scholz: Unë, Macron dhe Meloni treguam pritshmëritë nga Kosova dhe Serbia

Kancelari gjeraman Olaf Scholz pas takimit të djeshëm me kryeministrin Kurti dhe Presidentin serbë Aleksandar Vuçiq ka dalë me një postim në llogarinë e tij zyrtare në Twiter

Scholz ka deklaruar se kanë shprehur pritshmëritë nga Kosova dhe Serbia që të implementojnë rrugën drejt normalizimit.

“Ne bëjmë përpjekje për një të ardhme me perspektivë paqësore për qytetarët e tyre dhe fqinjësinë mes shteteve të tyre”, u shpreh ai .