Bayerni me “revulucion” në janar, do të nënshkruaj me disa lojtarë të rinj

Bayern Munchen do të afroj lojtarë të rinj gjatë afatit kalimtar të janarit

Trajneri i Bayern Munich, Tomas Tuchel ka konfirmuar se po shikojnë të përforcohen duke e pasur parasysh se shumë lojtarë do të luajnë me turne ndërkombëtarë.

Po punojmë për të, do të përpiqemi. Ne do të humbasim shumë lojtarë për disa javë në janar për shkak të turneve ndërkombëtare. I kemi sytë dhe veshët hapur”, ka thënë trajneri i bavarezëve.

Kujtojmë se skuadra që drejtohet nga Tomas Tuchel , momentalisht renditet në vendin e dytë ne Bundesliga me 23 pikë , 2 pikë më pak se sa lideri Bayern Leverkusen , ndërsa në ligën e kampionëve , ata renditen në vendin e parë me 9 pikë të tubuara nga 3 ndeshje të zhvilluara deri më tani.