Horoskopi 28 Nëntor 2022

Dashi

Qëndrimi juaj i zakonshëm dembel është i përshtatshëm për të marrë një shpërthim energjie sot. Është në natyrën tuaj të mos dëshironi të ngrini as gishtin, por për ndonjë arsye mund të detyroheni të ngriheni dhe të lëvizni. Do të zbuloni se kur lidheni me të tjerët, jeni më të motivuar për t’i realizoni gjërat që dëshironi. Kur merrni vëmendjen që mendoni se e meritoni, përkushtimi juaj është i fortë

Demi

Ju mund ta keni të vështirë të përballeni emocionet tuaja, veçanërisht në pjesën e dytë të ditës. Konsideroni të merrni një qasje intelektuale dhe jo emocionale. Ndjenjat tuaja mund t’ju dërgojnë në një luhatje drastike të humorit nga një skaj i spektrit në tjetrin. Gjëja që ju duhet vërtet tani, veçanërisht sonte, është ekuilibri. Lidhni çdo skaj të lirshëm për të ruajtur më shumë ekuilibër.

Binjakët

Komunikimi me të tjerët mund të jetë jashtëzakonisht shpërblyes, veçanërisht më vonë gjatë ditës. Bashkohuni me të tjerët në projekte. Gjërat duhet të rrjedhin pa probleme për sa kohë që keni një qasje të lehtë dhe optimiste. Ecni përpara me projektet në vend që thjesht të mendoni për përfundimin e tyre.

Gaforrja

Sigurohuni që t’i forconi punët tuaja herët gjatë ditës. Njerëzit mund të përpiqen t’ju heqin ekuilibrin me biseda të shpejta dhe ide të bukura. Duhet të siguroheni që jeni në tokë të fortë përpara se të hidhni hapin tjetër lart. Balanconi emocionet tuaja në mënyrë që të mos zhgënjeheni nga të tjerët. Përqendrohuni në qëllimet tuaja.

Luani

 Gjërat po shkojnë mirë për ju, veçanërisht në pjesën e dytë të ditës. Gjërat duhet të rrjedhin natyrshëm. Do të zbuloni se energjia juaj është e balancuar më mirë tani. Ju duhet të lidheni me të tjerët duke përdorur zgjuarsinë tuaj të mprehtë, vullnetin e fortë dhe inteligjencën e plotë. Merrni kohën tuaj për të bërë gjërat që duhet të bëni. Mos nxitoni.

Virgjëresha

Mund t’ju kërkohet të paraqiteni në detyrë. Mos bëni premtime që nuk mund t’i mbani. Fjalët tuaja do të merren seriozisht dhe nuk duhet t’i mashtroni njerëzit të mendojnë se diçka që nuk është e vërtetë. Besoni veten, pavarësisht nga rrethanat.

Peshorja

Ka një agresion shtesë në botën tuaj sot. Kjo mund të ndodhë për shkak të reagimit tuaj ndaj një situate sesa vetë situatës. Mund të ndodhë që ju jeni në konflikt me dikë vetëm sepse ai ose ajo dëshiron harmoninë, ndërsa ju keni një prirje për të luftuar. Ky paradoks ka të ngjarë të jetë i dëmshëm për psikikën tuaj nëse nuk përpiqeni ta ndryshoni atë.

Akrepi

Humori juaj mund të marrë një kthesë të çuditshme sot, pasi qetësoni dëshirën tuaj për të luftuar për diçka. Ju ndoshta jeni më të interesuar të shijoni bukurinë e diçkaje sesa të përpiqeni ta mbani atë për veten tuaj. Të lejosh dikë ose diçka tjetër të jetë i lirë është dhurata më e mirë që mund të bësh. Mbani linjat e komunikimit të hapura dhe do të zbuloni se gjithçka do të shkojë në vendin e duhur.

Shigjetari

Gjërat do të përmirësohen për ju me kalimin e ditës. Mundohuni të mbani veten tuaj në kontroll, të jeni praktik dhe logjik, në mënyrë që në mbrëmjen të keni mundësi për tu takuar me miqtë e ngushtë. Bilanci do të jetë një çështje kyçe për ju sot, prandaj sigurohuni që t’i mbani gjërat nën kontroll përpara se ndonjë pjesë e jetës suaj t’ju dalë jashtë kontrollit.

Bricjapi

Mund të ketë një rëndim të vogël në një pjesë të jetës suaj që po ju nxit të ngriheni dhe të bëni diçka. Mund të jeni tepër emocional për një çështje të caktuar dhe do ju duhet të jeni të fortë para vështirësive që ju dalin. Ju mund të humbisni diçka vetëm sepse jeni shumë i kapur në dramën tuaj emocionale.

Ujori

Ju mund të ndiheni pak të mërzitur sot, por gjërat do të përmirësohen. Do të ketë shumë mundësi për të ndezur zjarrin tuaj. Ju mund të jeni si një shkretëtirë e thatë gati për t’u ndezur. E gjithë shpati i malit është gati të marrë një flakë të bukur lavdie. Jeni gati të shkëlqeni si yll që jeni.

Peshqit

Kujdesuni për gjërat në mëngjes në mënyrë që të jeni të qetë në mbrëmje. Do i komunikoni të tjerëve informacione të rëndësishme të tjerëve. Mos ngurroni të merrni një qasje jokonvencionale. Është e rëndësishme të ecni me ritmin tuaj dhe jo të dikujt tjetër. /tvklan.al