Formacionet zyrtare: Fitorja, opsion i vetëm për Australinë dhe Danimarkën

Australia dhe Danimarka takohen në kuadër të rrehit të tretë në Grupin D të Kampionatit Botëror.

Ndeshja që fillon në ora 16:00, do të luhet në stadiumin “Al Janoub Stadium”.

Australianët kanë tri pikë dhe duhet të fitojnë këtë takim ose Tunizia të barazojë me Francën, për të kaluan në fazën e eliminimit direkt.

Në anën tjetër, Danimarka që ka vetëm një sosh, duhet ta fitojë këtë duel dhe të shpresojë që tunizianët të mposhtet nga Gjelat (ose të kenë diferencë më të mirë se ta)

Formacionet zyrtare:

Australia: Ryan; Karacic, Souttar, Rowles, Behich; Leckie, Irvine, Mooy, Goodwin; McGree, Duke

Danimarka: Schmeichel; Kristensen, Andersen, Christensen, Maehle; Hojbjerg, Jensen, Eriksen; Skov Olsen, Braithwaite, Lindstrom.