Ekipi i njohur anglez , gati të shpenzojë 70 milionë euro për një mbrojtës në janar

Manchester United ka pasur një fillim sezoni me shumë ulje e ngritje.

Kjo për faktin se Djajtë e Kuq kanë vuajtur shumë edhe nga mungesat e futbollistëve, shkaku i lëndimeve, kartonëve dhe problemeve të tjera ne klub

Trajneri i United, Erik Ten Hag e di se skuadra po çalon në mbrojtje dhe dëshiron të përforcohet në këtë repart ne afatin kalimtar te Janarit

Team Talk ka raportuar se Ten Hag tanimë ka njoftuar drejtuesit e klubit me lojtarin që dëshiron ta ketë në skuadër që nga janari.

Qendërmbrojtësi anglez Marc Guehi është objektivi i Djajve të Kuq, me anglezin që ka shkëlqyer sezoneve të fundit me fanellën e Crystal Palace.

23-vjeçari iu bashkua Palace në verën e vitit 2021 nga Chelsea për 23 milionë euro, derisa falë shkëlqimit të tij United është gati të shpenzojë 70 milionë euro për ta transferuar ate ne skuadren e tyre