“E theftë këmbën” mallkimi i Gani Germis e zë Mergim Berishën , e lëndon gjurin

Sulmuesi i Hoffenheim , Mërgim Berisha, është detyruar të largohet para kohe nga stërvitja e zhvilluar të martën. Klubi i Bundesligës, Hoffenheimi, ka njoftuar se Berisha ka lënduar gjurin.

“Mërgim Berisha lëndoi gjurin gjatë stërvitjes dhe për këtë arsye e ndërpreu më herët stërvitjen. Në ditët në vijim do të bëhenkontrollime më të detajuara”, ka njoftuar klubi gjerman.