Kosova luan sot ndeshjen mbyllëse për Euro 2024

Kosova sot ndeshjet me Bjellorusinë në kuadër të kualifikimeve për Euro 2024.

Dardanët janë të pagjasë në vendi e katërt të grupit I, me 11 pikë teksa nga ky grup tashmë dihen kombëtaret e kualifikuara, Rumania dhe Zvicra.

Sidoqoftë, Kosova do të jenë në kërkim të fitores së tretë nga dhjetë ndeshje prej këtij grupi, teksa përballen me mungesën e golashënuesit më të mirë në historinë e shkurtër të saj, Vedat Muriqit, i cili u lëndua në ndeshjen kundër Izraelit.