Hidhet shorti për fazën e play-off-it në Ligën e Evropës: Roma dhe Milani mësojnë emrat e kundërshtarëve

Në Nyon të Zvicrës është hedhur shorti për fazën e play-off-it në garën e dytë më të madhe evropiane për klube, Liga e Evropës.

16 skuadra mësuan emrat e kundërshtarëve për të kaluar në pas në fazën e të tetës së finales.

Këto janë ndeshjet :

Feyenoord – Roma,

Milan – Rennes,

Lens – Freiburg,

Young Boys – Sporting Lisbona,

Benfica – Toulouse

Braga – Qarabag

Galatasaray – Sparta Praga.

Shakhtar Donetsk – Marseille